Koncerty

Patriotyczne pieśni w Centrum Kongresowym UP

Autor: Damian Drabik

materiał organizatora
materiał organizatora

W październiku zakończył się Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego. Laureaci konkursu wystąpią w Koncercie Galowym, który odbędzie się w ramach lubelskich obchodów 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego „Ojczyzno moja najmilsza” odbywa się w Lublinie już od 7 lat. Organizatorzy zachęcają uczestników do snucia opowieści o miejscach związanych z Lublinem i Polską. Zadaniem Konkursu jest kształtowanie w młodych ludziach patriotycznych postaw, upowszechnianie polskiej tradycji narodowej oraz wzmacnianie identyfikacji z miejscem pochodzenia.

W ramach Koncertu Galowego usłyszymy Laureatów Konkursu z ich najlepszymi wykonaniami. Wydarzenie uświetni występ znakomitych chórów Akademii Chóralnej. Dodatkową atrakcją będzie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

dyrygent – Barbara Pazur

akompaniator – Piotr Chilimoniuk

Koncert Galowy odbędzie się w Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (ul. Akademicka 15), w sobotę, 7 listopada, o godz. 19.

Wstęp wolny

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna