Koncerty

PIANO.PL - koncert w Teatrze Starym

Dodano: 16 stycznia 2017, 10:43
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

W środę, 22 lutego o godz. 19 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka 18) odbędzie się wyjątkowy koncert pt. "Piano.pl", podczas którego wokalistka Dorota Miśkiewicz złoży hołd polskiej pianistyce.

Podczas koncertu usłyszymy utwory należące do kanonu polskiej muzyki, zaprezentowane zostaną jednak w nowych aranżacjach. Niektóre z nich są zaskakujące, pokazują nowe oblicze mniej lub bardziej znanych piosenek, inne trzymają się wierniej oryginału.

W czerwcu ubiegłego roku światło dzienne ujrzała płyta z rejestracją koncertu "Piano.pl", który odbył się w Warszawie. Obecnie Dorota Miśkiewicz jest w trasie promującej to przedsięwzięcie. Wraz z trzema pianistami reprezentującymi trzy muzyczne pokolenia oraz Atom String Quartet odwiedza polskie miasta.

- Dorota tworzy przy każdej piosence duet z jednym pianistą: Włodzimierzem Nahornym, Michałem Tokajem czy Piotrem Orzechowskim. Całości brzmienia dopełnia Atom String Quartet. To wyjątkowy repertuar w oryginalnym brzmieniu i nowych, ciekawych aranżacjach utworów, które tak dobrze znamy i kochamy - twierdzi Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym.

Występują: Dorota Miśkiewicz - śpiew, Włodzimierz Nahorny - fortepian, Michał Tokaj - fortepian, Piotr „Pianohooligan” Orzechowski - fortepian oraz Atom String Quartet.

Bilety: I - 80 zł, II - 60 zł, III – 40 zł, stojące - 15 zł.

Czytaj więcej o: Teatr Stary koncert
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna