Koncerty

Piosenki Wysockiego w Czarnej Inez

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 marca 2010, 14:01

Na koncert "Muzyczny wieczór z Włodzimierzem Wysockim” zaprasza na niedzielę (14.03) Kawiarnia Artystyczna "Czarna Inez”.

Włodzimierz Wysocki nie żyje od trzydziestu lat, ale jego twórczość wciąż jest obecna na scenach różnych krajów. Szczególnym powodzeniem cieszy się u polskich bardów.

Częściowo przez sentyment i wdzięczność, bo niektóre piosenki niepokornego wobec socjalistycznej dyktatury rosyjskiego artysty pomagały także nam przetrwać trudne do czasy. Po części z uwagi na ponadczasowe walory wielu numerów.

Utwory Wysockiego od lat wykonuje – zarówno w oryginalnych wersjach językowych, jak i w swoich tłumaczeniach – lubelski śpiewający gitarzysta Ryszard Borkowski. W niedzielę wystąpi w Czarnej Inez z całym programem poświęconym rosyjskiemu poecie i kompozytorowi.

Zabrzmi "Piosenka o nowych czasach” z przestrogą, że jeszcze długo będziemy dzielić ludzi na swoich i wrogów. Pojawią się słynne "Konie” wyrażające niełatwą afirmację życia, chęć życia nawet nad przepaścią.

Nie zabraknie "Polowania na wilki”, chyba najpopularniejszej w naszym kraju pieśni Wysockiego (głównie za sprawą znakomitej adaptacji Jacka Kaczmarskiego zatytułowanej "Obława”).

Ryszardowi Borkowskiemu będą towarzyszyć Adrian Czyżewski (skrzypce) i Piotr Czyżowski (mandolina).

Początek o godz. 17. Bilety – ulgowe po 15 zł, normalne po 20 zł – do kupienia na miejscu, Lublin, ul. Rybna 9/2.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna