Koncerty

Poczuj ten jazz. Koncerty, warsztaty, wystawa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lipca 2014, 11:35
Autor: Kmo.

W "Domu Chemika rozpoczęły się 44 Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe i otwarta została wystawa Marka Karewicza, pt. "Jazzowe okładki płytowe.

W warsztatach weźmie udział aż 118 uczestników w wieku od 14 do ponad 50 lat. Pasjonaci jazzu przybędą do Puław z całej Polski, a także z zagranicy. Liczną, czternastoosobową grupę stanowią goście z Turcji.

Warsztaty jazzowe są jednym z najważniejszych wydarzeń ruchu muzyki jazzowej w Polsce. Obok zajęć grupowych i indywidualnych, prowadzone są zespoły - big band i combo, wykłady - teoria i historia stylów jazzowych, a całodzienne zajęcia wieńczą koncerty i jam sessions.

Kadra złożona jest z wybitnych polskich i zagranicznych artystów jazzowych, wyróżniających się profesjonalnym przygotowaniem pedagogicznym, będących leaderami zespołów, kompozytorami, solistami o renomie międzynarodowej. Atrakcją i nobilitacją tegorocznego wydarzenia będzie udział wspaniałego amerykańskiego artysty i pedagoga Kevina Mahogany.

Codziennie w godzinach wieczornych, na dużej scenie odbywać się będą koncerty profesjonalnych zespołów w różnorodnym stylistycznie repertuarze, prezentujących główne nurty współczesnego jazzu. Koncert finałowy wokalistów w sali widowiskowej odbędzie się 18 lipca o godz. 19. Dzień później (19 lipca) warsztaty uświetni koncert finałowy. Wejściówki w cenie 6 zł. W dniach koncertów wstęp 10 zł. Karnet na wszystkie imprezy 50 zł.

Organizatorami 44 Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych są: Fundacja Jazz Jamboree, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe i Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Dom Chemika Puławy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna