Koncerty

Queen symfonicznie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 listopada 2012, 12:39

Na zdj. orkiestra Alla Vienna<br />
 (MATERIAŁY ORGANIZATORA)
Na zdj. orkiestra Alla Vienna
(MATERIAŁY ORGANIZATORA)

24 listopada w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) zabrzmią największe przeboje zespołu Queen w wykonaniu grupy Alla Vienna, chóru Vivid Singers i Mariusza Ostrowskiego, aktora Teatru im. S. Jaracza w Łodzi

To projekt łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry i 19-osobowego chóru. Data też nie jest przypadkowa. 24 listopada mija 20 lat od śmierci Freddiego Mercury’ego.

W pierwszej, klasycznej części koncertu będzie można usłyszeć wybrane utwory Queen począwszy od pierwszych płyt z lat 70. aż po utwór „Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 r. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej.

Druga część koncertu będzie prawdziwym show w stylu zespołu Queen. Usłyszymy największe hity grupy w rockowych aranżacjach m.in. „Bohemian Rapsody” w całości na żywo. To unikalne wykonanie, ponieważ nawet podczas koncertów Queen część operowa była odtwarzana z taśmy. W finale koncertu zobaczymy Mariusza Ostrowskiego, aktora Teatru im. S. Jaracza w Łodzi, który wystąpi w roli Freddiego Mercury’ego i wykona „We Will Rock You” oraz „We Are The Champions”.

Alla Vienna to orkiestra złożona z siedmiu instrumentalistów związanych z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina i Filharmonią Świętokrzyską. Występuje pod dyrekcją zastępcy koncertmistrza Filharmonii Łódzkiej – Marty Niedźwieckiej.

Repertuar Chóru Kameralnego „Vivid Singers” obejmuje głównie muzykę chóralną a cappella wielu epok, od renesansu po kompozycje XX i XXI-wieczne oraz pieśni negro spirituals i opracowania standardów muzyki rozrywkowej.

Mariusz Ostrowski to nie tylko świetny aktor teatralny i filmowy, jest także uzdolniony muzycznie i wokalnie. Dwukrotnie wygrał Festiwal FAMA w Świnoujściu oraz zakwalifikował się do finału Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Bilety w cenie 60, 80, 90 i 100 zł do nabycia w Filharmonii Lubelskiej (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5) i Kulturomaniaku (CH E.Leclerc, ul. Zana 19.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna