Koncerty

Recital gitarowy w filharmonii

  Edytuj ten wpis
Autor: KMO

W piątek (8.10) o godz. 19.00 w Sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej odbędzie się recital gitarowy Mauricio Diaz Alvareza.

Mauricio Diaz urodził się w Guadalajara w Meksyku. Kształcił się w Królewskim Konserwatorium w Madrycie i konserwatorium ukończył z najwyższym wyróżnieniem. Jest gitarzystą, który koncertuje na całym świecie. Koncertował jako zaproszony gitarzysta z Kameralną Orkiestrą Królowej Zofii dla uczczenia hiszpańskiego kompozytora Joaquina Rodrigo.

Zdobył wiele nagród na prestiżowych konkursach gitary klasycznej. Wykonuje nie tylko znane i lubiane kompozycje na gitarę, lecz także bardzo trudne technicznie i awangardowe kompozycje XX-wieczne. W 2005 roku z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją Piotra Wijatkowskiego, wykonał koncert "Gibralfaro” napisany prze Garcíę Abrila.

W programie piątkowego koncertu M. M. Ponce – Estrellita i Sonatina Meridional, A. Ginastera – Sonata op. 47, V. Ascencio – Colleectici infim, J. Rodrigo – Invocation et Dance, G. Estarellas – Homenaje a Marcel Proust.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna