Koncerty

Robert Mitchell’s Epiphany 3 w Centrum Kultury

Dodano: 23 stycznia 2017, 18:08

Robert Mitchell<br />
Fot, materiał Organizatora
Robert Mitchell
Fot, materiał Organizatora

We wtorek (24 stycznia) o godz. 19 na Sali Widowiskowej Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) wystąpi brytyjski kompozytor i pianista Robert Mitchell. Podczas koncertu usłyszymy materiał z najnowszego albumu „A Vigil for Justice, A Vigil for Peace”.

 

Artysta totalny, który powraca do tradycji mistrzostwa twórczej pianistyki. Członek prestiżowego klubu Artystów Steinway’a. W ciągu 20 lat działalności wydał siedem autorskich albumów; współpracował przy blisko 100 projektach, występował w ponad 30 krajach.

Mitchell dorastał w tradycji lat 60. Od wczesnych lat, dzięki fascynacji muzyką popularną lat 70. i 80, a także soulem, R&B, Mitchell zaczął rozwijać własne poczucie muzycznej ekspresji. Przełomem dla muzyka było zetknięcie się z legendami pianistyki jazzowej – Art Tatum i Oscarem Petersonem. Sprowokowało to młodego pianistę do zrozumienia elementów, „które uczyniły ich podejście do komponowania wyjątkowym.”

Występuje solo oraz w kilku założonych przez siebie zespołach. Do Lublina artysta przyjedzie z „Epiphany 3”, gdzie obok niego zagrają Tom Mason (elektryczna gitara basowa) i Saleem Raman (perkusja).

Bilety na koncert kosztują 45 i 35 zł (ulgowy)

 

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna