Koncerty

Rubik w Lublinie: Nowy termin, bogatszy program

  Edytuj ten wpis

Nie będzie koncertu "Habitat” w październiku. Będzie w grudniu, wzbogacony o dodatkowe atrakcje.

Po sukcesach oratoriów "Świętokrzyska Golgota”, "Tu es Petrus” i "Psałterz wrześniowy”, stworzonych wspólnie z poetą Zbigniewem Książkiem, Piotr Rubik podniósł artystyczną poprzeczkę.

Zaplanował dzieło równie przebojowe, ale większe i nowocześniejsze - tryptyk "Oratorium dla Świata”. Na razie przedstawił jego pierwszą część zatytułowaną "Habitat - moje miejsce na Ziemi”.

W grudniu ubiegłego roku podczas finału obchodów 750-lecia Gorzowa Wielkopolskiego w tamtejszej Hali Ludowej odbył się koncert dla 5 tysięcysłuchaczy.

Wraz z dyrygującym Piotrem Rubikiem wystąpili soliści Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Anna Józefina Lubieniecka, Michał Gasz, Grzegorz Wilk i Michał Bogdanowicz, narratorzy Jakub Wieczorek i Przemysław Kapsa, krakowska orkiestra symfoniczna Horizon, Wrocławski Chór Akademicki i częstochowski chór La Musica Corale oraz DJ Kostek, DJ Simo, beatboksowe trio Al-Fatnujah i Robert Leszczyński.

Koncert został zarejestrowany i wydany w marcu na dwupłytowym albumie. W kilka tygodni od ukazania osiągnął status podwójnej platyny. 5 listopada w Sali Kongresowej PKiN odbędzie się warszawska premiera "Habitat”, podczas której Rubik odbierze dubeltową Platynową Płytę.

W Lublinie "Habitat” miał zabrzmieć na żywo 26 października. Jednak organizatorzy postanowili przełożyć termin koncertu na 21 grudnia. Fani artysty skorzystają na tym.

- Jako że występ odbędzie się w okresie przedświątecznym, Piotr Rubik wraz z zespołem wykonają także zbiór najpiękniejszych polskich kolęd rozpisanych na orkiestrę symfoniczną, chór i solistów - mówi Jerzy Michalski z Agencji "Manager”. - Bilety nadal można nabywać w punktach sprzedaży. Wszystkie dotychczas sprzedane zachowują swoją ważność.

Początek koncertu o godz. 18.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna