Koncerty

Skupienie i muzyka u Dominikanów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 lutego 2013, 13:07
Autor: Kmo.

Skupienie i muzyka u Dominikanów (Wiesław Małachowski)
Skupienie i muzyka u Dominikanów (Wiesław Małachowski)

W niedzielę (17 lutego) o godz. 15.00 w Bazylice Ojców Dominikanów (ul. Złota 9) rozpoczną się rekolekcje, a tematem wielkopostnych rozważań jest "Wierzę...”

Tradycyjnie w każda niedzielę Wielkiego Postu lubelscy dominikanie zapraszają na krótkie rozważania rekolekcyjne. Po to, by łatwiej czy głębiej dotarły do naszych serc wzbogacane są muzyką.

W każdą z sześciu niedziel w bazylice odbędzie się Wielkopostne Śpiewanie, które przybliża sens modlitwy, postu i jałmużny oraz pomaga odkryć na nowo prawdę o wielkiej miłości Boga.

Czterdziestodniowy post to czas wędrówki przez pustynię, czas nabierania dystansu i oczyszczania pragnień, czas zgłębiania tajemnicy Bożego Miłosierdzia wyrażonej w tajemnicach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. To czas poznawania Boga, który nam w tej wędrówce towarzyszy. Niech to Wielkopostne Śpiewanie, niech te rekolekcje, przybliżą nam Boga, abyśmy potrafili iść przez życie z Nim a nie obok Niego.

W tę niedzielę słowo wygłosi o. Włodzimierz Wieczorek OP.

Rekolekcjom towarzyszyć będzie muzyka. Wykonawcy: Katarzyna Wasilewska – skrzypce, Magdalena Celińska –śpiew, Piotr Selim – śpiew, fortepian, Piotr Bogutyn –gitara. W programie: Spacer po Zmierzchu, Słowem pośród traw, Ku słońcom, Gdybyś tak jednak, Szukam Twoich śladów (pamięci Jana Pawła II), Spojrzenia, Gdy zechcesz, Zaczynajmy kochanie, Po pięknej stronie życia, Razem pod wiatr, Przede wszystkim, Powiedzcie to dalej (słowa: ks. Jan Twardowski). Słowa: Hanna Lewandowska, muzyka: Piotr Selim.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna