Koncerty

"Spragnieni Lata": Przybysz, Grosiak, Zalewski w Lublinie

Dodano: 9 września 2016, 11:55
Autor: Damian Drabik

fot. materiały prasowe organizatora
fot. materiały prasowe organizatora

Już po raz trzeci w Lublinie odbędzie się finał ogólnopolskiego wakacyjnego cyklu "Cydr Lubelski: Spragnieni Lata". 17 września o godz. 18 na Błoniach pod Zamkiem podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru wystąpią: Natalia Przybysz, Natalia Grosiak oraz Krzysztof Zalewski. Artyści przedstawią utwory grupy The Beatles w nowych aranżacjach. Gościem specjalnym podczas koncertu w Lublinie będzie Brodka.

"Spragnieni Lata" to organizowana od 2014 roku trasa koncertowa (latem w plenerze, zimą w klubach) przebiegająca pod znakiem dobrej muzyki, inspirującej atmosfery oraz zdrowej rywalizacji. Zaproszeni do projektu artyści, często reprezentujący drastycznie odmienne gatunki muzyczne, koncertują w różnych polskich miastach, tworząc wspólnie niespotykaną mieszankę brzmień. Projekt ma za zadanie prezentować artystyczne osobowości, które wnoszą powiew świeżości do polskiej sceny muzycznej.

W tym roku dyrektor artystyczny projektu - Tymon Tymański - zaprosił do udziału w trasie Natalię Przybysz, Natalię Grosiak i Krzysztofa Zalef Zalewskiego. Artyści będą mierzyć się z piosenkami The Beatles z kultowego "The White Album". - Tego lata słuchamy ich w świeżych, współczesnych aranżacjach. To będą autorskie interpretacje hitów bandu wszechczasów - przekonują organizatorzy. Wszystkim wokalistom towarzyszyć będzie ten sam skład muzyków: The Transistors.

Tegoroczna trasa koncertowa rozpoczęła się 25 czerwca w Krakowie. W międzyczasie artyści wystąpili również w Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu i Poznaniu. 

Finał "Spragnionych Lata" będzie połączony z Lubelskim Świętem Młodego Cydru, czyli największej w Polsce imprezy, która w bardzo szerokim kontekście łączy w sobie ideę promocji polskich jabłek, polskiego cydru i naturalnych produktów. Jednocześnie definiuje nową tradycję nawiązującą do święta Beaujolais Nouveau. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to największa z dotychczasowych edycji święta. Impreza rozpocznie się o godz. 10 na Starym Mieście.

W poprzednich edycjach w projekcie brali udział m.in. Tymon Tymański, XXanaxx, Skubas, The Dumplings i Julia Marcell.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna