Koncerty

„Spragnieni Lata” w Lublinie: The Dumplings, Gooral i Rita Pax

Dodano: 19 grudnia 2015, 16:03
Autor: Damian Drabik

fot. materiał organizatora
fot. materiał organizatora

W styczniu startuje kolejna edycja trasy koncertowej Spragnieni Lata sponsorowanej przez Cydr Lubelski. Nowi artyści angażujący się w projekt wystąpią w Lublinie w czwartek, 18 lutego, o godz. 19. Koncert odbędzie się w klubie Graffiti.

Gwiazdami kolejnej edycji coraz popularniejszego projektu Spragnieni Lata będą: tworzący muzykę elektroniczną duet The Dumplings, założony przez Paulinę Przybysz zespół Rita PAX oraz Gooral, łączący mieszankę elektroniki z muzyką góralską.

Celem projektu jest promocja oryginalnych artystycznych osobowości, które wnoszą powiew świeżości do polskiej sceny muzycznej. Muzycy zapraszani do udziału w wydarzeniu często reprezentują odmienne gatunki muzyczne, tworząc wyjątkową mieszankę brzmień.

- RITA PAX jest totalnie analogowym składem, gra klasykę w najlepszym scenicznym wydaniu, Gooral zaskakuje różnorodnością stylistyczną, a The Dumplings, choć tak młodzi i na początku drogi, są „gotowym” zespołem. Świetnie grają, są niesamowicie osłuchani, wychowani na muzyce anglosaskiej i, co ważne, mają coś do powiedzenia. Trasa Spragnieni Lata najlepiej pokazuje, że mamy do czynienia ze zmianą pokoleniową na polskiej scenie muzycznej - komentuje Tymon Tymański, dyrektor artystyczny Spragnionych Lata.

Przypomnijmy, że gwiazdami poprzedniej letniej edycji, która zakończyła się koncertem w Lublinie, byli Skubas, Julia Marcell i Xxanaxx. Artyści promujący 4. edycję Spragnionych Lata przejadą z Radomia do Rzeszowa.

Cała trasa koncertowa:

22.01 Radom

23.01 Częstochowa

29.01 Bydgoszcz

06.02 Białka Tatrzańska

18.02 Lublin

19.02 Warszawa

20.02 Rzeszów

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna