Koncerty

Stare Dobre Małżeństwo - koncert w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 stycznia 2012, 10:17

Stare Dobre Małżeństwo (Materiał Organizatora)
Stare Dobre Małżeństwo (Materiał Organizatora)

W sobotę (28 stycznia) o godz. 18.00 w Centrum Kongresowym odbędzie się koncert grupy Stare Dobre Małżeństwo.

Grupa wykształciła się z męskiego duetu wokalno-gitarowego tworzącego w początkach lat osiemdziesiątych, w skład którego wchodzili Krzysztof Myszkowski i Andrzej Sidorowicz, wówczas licealiści. W chmurnym stanie wojennym, kiedy wyrazem kontestacji było pędzenie bimbru i mocny protest song oni wyrwali się pod prąd i wbrew wszystkiemu „poszli” w poezję. Jednak prawdziwa historia zaczęła się w roku 1984, kiedy wzięli udział w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Wtedy to zostali po raz pierwszy przedstawieni jako Stare Dobre Małżeństwo.

Od tamtej pory grupa wielokrotnie zmieniała skład, ale nie zmieniło się jedno – cały czas prowadza nas w krainę łagodności i w zdumienie. Pokazali, że Leśmian i Stachura, że w ogóle poezja może mówić tak wiele rzeczy tak ważnych i że wcale nie trzeba krzyczeć i być wyznawcą stylu hard, żeby trzymać na smyczy widownię, grać na jej najtkliwszych uczuciach i oczekiwaniach. Bo co tam dużo mówić, w każdym jest ziarenko najdelikatniejsze, które chroni w różny sposób przed oczyma wścibskich i każdy ma taką chwilę w życiu, że otwiera się przed muzyką i poezją.

Ktoś o nich powiedział, że znają się i rozumieją jak Stare Dobre Małżeństwo. I tak zostało.
Przybywali nowi członkowie zespołu, niektórzy odchodzili, upływał czas, ale ta sama linia melodyczna niosła ich przez lata. I nikomu to nie zaszkodziło, a przeciwnie. W poszukiwaniu wytchnienia, odrobiny intymności, słów o miłości i urodzie świata, o potrzebie bycia z sobą na koncerty Starego Dobrego Małżeństwa walą tłumy. Bo ludziom takie słowa są potrzebne. Tak samo w latach osiemdziesiątych, jak i teraz. I oni o tym wszystkim śpiewają.

Bilety w cenie 35 zł. i 40 zł do nabycia w kasie Agencji Koncertowej N’n’N w budynku Filharmonii Lubelskiej (ul. M. Curie-Skłodowskiej 5) w godz. 13.00–17.00 lub zarezerwować telefonicznie pod nr. tel. 661 855 690.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna