Koncerty

"Tango w roli głównej” w galerii Muzeum Lubelskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 września 2010, 13:08

W niedzielę (12 września) o godz. 19.00 w Galerii Malarstwa Polskiego XVII-XIX w. Muzeum Lubelskiego, koncert w ramach Festiwalu Caper Lublinensis 2010 "Tango w roli głównej”.

Na akordeonie grać będzie Elwira Śliwkiewicz-Cisak oraz Wieniawski Kwartet w składzie: Nurłan Alimbajew – skrzypce, Maciej Rysak – skrzypce, Piotr Grzelak –altówka, Szymon Krzemień – wiolonczela.

Naukę gry na akordeonie rozpoczęła w dziewiątym roku życia. Studiowała pod kierunkiem prof. Włodzimierza Lecha Puchnowskiego w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatka wielu konkursów, zasiada w jury krajowych i światowych konkursów akordeonowych. Prowadzi działalność pedagogiczną, jest gorącą propagatorką muzyki akordeonowej. Koncertuje w jako solistka, a także z towarzyszeniem orkiestry.

W programie koncertu: B. Kaszuba – Thousand voices in the sky do poezji M. Fischbecka na akordeon i kwartet smyczkowy (prawykonanie lubelskie), K. Olczak – Anioły Ciemności na akordeon i kwartet smyczkowy (prawykonanie lubelskie), A. Piazzolla – Five Tango Sensations na bandoneon i kwartet smyczkowy (opr. na akordeon i kwartet smyczkowy Elwira Śliwkiewicz-Cisak), A. Szmerek – Tango na akordeon i kwartet smyczkowy (prawykonanie światowe), A. Piazzolla – Oblivion, J. Gade – Tango Jalousie (opr. na akordeon i kwintet smyczkowy Dariusz Zboch).

Ceny biletów 16 zł (rezerwacja i sprzedaż biletów wyłącznie w kasie filharmonii).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna