Koncerty

Teksasy i przyjaciele w Graffiti

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 stycznia 2010, 11:31

Wielkim koncertem z udziałem zaprzyjaźnionych muzyków uczci w sobotę (30.01) w klubie Graffiti swoje dziesięciolecie kapela Teksasy.

Teksasy to najlepszy i najpopularniejszy band z lubelskich zespołów opierających swoją muzykę na bluesie. Głównym źródłem inspiracji grupy jest jego teksańska odmiana z rytmem zwanym Texas shuffle. To jakby przyspieszony swing. Ten styl charakteryzuje się też czystością brzmieniową i ograniczeniem do minimum partii solowych.

I tak właśnie grają lublinianie – dynamicznie, kołysząco, prosto i powściągliwie. Przy tym z dużym feelingiem i klasą, dzięki czemu mają wielu sympatyków wśród publiczności i wśród muzyków – i w Lublinie, i w kraju.

Zespół działa od listopada 1998 roku. Zaczynał w składzie: Jerzy "Szela” Stankiewicz – śpiew i harmonijka, Andrzej Suchorab – gitara, Artur Zygan – gitara basowa i Marek Staszyc – perkusja. Potem na perkusji grali w kapeli Tomasz Deutryk i Maciej Dziedzic. Od 2006 roku jej perkusistą jest Tomasz "Sindbad” Stryczniewicz. Od 2000 roku gitarzystą basowym grupy jest Krzysztof Nowak.

Dziesięciolecie swojej działalności formacja obchodzi w tym roku, bo w międzyczasie miała długą przerwę spowodowaną sercową chorobą Stankiewicza. Jubileusz uczci sobotnim koncertem, w którym wystąpią zaprzyjaźnieni z formacją muzycy: wokalista Piotr Cugowski i gitarzysta Wojciech Cugowski z grupy Bracia, gitarzysta Adam Drath z zespołu Bajm oraz gitarzysta Tomasz Dąbrowski, gitarzysta i lutnik Wiesław Długosz, gitarzysta Marek Skórka i klawiszowiec Maciej Machulak.

Piotr Cugowski zaśpiewa z Teksasami numer Whitesnake "Black and Blue”. Wojciech Cugowski zagra w utworze "Heard It on the X” ZZ Top. Adam Drath zagra w kawałku Depeche Mode "Personal Jesus”. Tomasz Dąbrowski zagra w piosence Krzysztofa Klenczona i Trzech Koron "10 w skali Beauforta”. Wiesław Długosz zagra w hicie Macieja Kossowskiego "Wakacje z blondynką”.

Przede wszystkim jednak zabrzmią autorskie przeboje koncertowe, radiowe i internetowe zespołu Jerzego "Szeli" Stankiewicza – m.in. "O, tak musi być”, "Gruby wraca do domu”, "Hej, słodka”, "Boogie całą noc”, "Jeszcze jeden dzień bez ciebie”, "Jestem całkiem sam” oraz najnowsze "Boli mnie głowa” i "Czas mija”.

Niektóre piosenki być może pojawią się z tekstami w anglojęzycznych tłumaczeniach Pawła Frelika, współpracownika zespołu Vader.

Początek o godz. 20. Adres: ul. Piłsudskiego 13.

Bilety po 10 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna