Koncerty

The Crows na Scenie Muzycznej "Ad Hoc”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lutego 2010, 18:52

Lubelska grupa rockowa The Crows zaprezentuje się w czwartek (11.02) w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka”.

To będzie dziesiąta odsłona Sceny Muzycznej "Ad Hoc”, przedsięwzięcia promującego młodych muzyków z Lubelszczyzny. Organizatorzy cyklu udostępniają im scenę, aby mogli wystąpić przed szerszą publicznością.

Do tej pory na Scenie Muzycznej "Ad Hoc” koncerty dały grupy Klucze (funk), ZINiONI (poetycki rock), Maliner (poetycki rock), Dream Project (ballada), Whiterose (progresywny metal), Prima Volta (heavy metal), Dram'N'Music (poetycki jazz), Killing Ground (thrash metal) i In Brief (grunge/heavy metal), a także Magdalena Kitaszewska ze swoim zespołem (rock).

The Crows będą więc jedenastą grupą w tym cyklu. To dlatego, że w jego piątym wydaniu, na początku stycznia, wystąpiły dwie formacje – Whiterose i Prima Volta. Podobnie jak wtedy i jak w trzech ostatnich odsłonach Sceny Muzycznej "Ad Hoc”, w ten czwartek zabrzmi muzyka rockowa.

Wojciech Kotliński (wokal), Paweł Bareja (gitara rytmiczna), Marcin Stachyra (gitara solowa), Marcin Skoczek (gitara basowa) i Piotr Jagucki (perkusja) wykonują mocnego rocka.

Najbardziej charakterystyczna dla stylu lubelskich Kruków jest zmienność w obrębie poszczególnych utworów – ekspresji wokalnej (od charakternego, brudnego śpiewu do czystych, lirycznych fraz) i rytmu (od bardzo szybkich do szybkich temp w quasi-thrashowych kawałkach i od wolnych do średnich temp w innych numerach).

W muzyce The Crows uwagę również przykuwają grane z dużą wyobraźnią i wyczuciem dźwięczne solówki gitarowe.

Początek koncertu w Chatce Żaka o godz. 20.30. Adres: ul. Radziszewskiego 16.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna