Koncerty

The Futureheads na juwenaliach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 kwietnia 2009, 13:21

Na początek The Futureheads, a potem m.in. T.Love, Strachy na Lachy i Kult - znamy już gwiazdy tegorocznych lubelskich juwenaliów.

W Lublinie studenci każdej uczelni organizują własne wiosenne igrce, ale zaczynają wspólnie koncertem plenerowym na placu Zamkowym. W tym roku nareszcie będzie on na miarę miasta starającego się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

6 maja wystąpi u nas naprawdę dobra i znana kapela z najważniejszego państwa dla europejskiej rozrywki. Zaproszenie żaków, wspomaganych przez Urząd Miasta Lublin, przyjęła jedna z najlepszych brytyjskich grup rockowych The Futureheads.

Miłośnikom postpunkowej muzyki i zwolennikom nurtu New Rock Revolution, który w połowie tej dekady zdominował listy przebojów, nie trzeba przedstawiać zespołu z Sunderland. Pozostali fani rocka też musieli zauważyć angielski kwartet.

The Futureheads w Polsce nie są tak popularni jak w Wielkiej Brytanii, gdzie ich płyty regularnie goszczą w Top Ten handlowych list przebojów. Ale każdy, kto słucha jakiegoś dobrego radia, musiał usłyszeć słynną piosenkę Kate Bush "Hounds of Love” w wykonaniu Rossa Millarda (gitara, śpiew), Barry'ego Hyde'a (gitara, śpiew), Dave'a Hyde'a (perkusja, śpiew) i Davida "Jaffa” Craiga (gitara basowa, śpiew).
Ten oryginalny, zabawny cover także w naszym kraju był sporym przebojem.

Oczywiście można się go spodziewać podczas lubelskiego koncertu kapeli. Z kolei fani The Cure mogą liczyć na piosenkę "Love Cats”, którą The Futureheads nagrali na trybutowy longplay "Pictures of You”, wydany w lutym tego roku.

Dominować będą jednak autorskie numery działającego od 2000 roku bandu. A kwartet ma niemało autorskich udanych kawałków. Szybkich, energetycznych i melodyjnych. Często śpiewanych na cztery głosy, a w dużej mierze żywiołowo skandowanych.

Chłopaki robią na żywo świetny show. Sami się mocno produkują i wciągają w zabawę słuchaczy. Na przykład podczas grania i śpiewania "Hounds of Love” dzielą audytorium na dwie części, każdej przydzielają inną partię utworu, a potem razem z publicznością wykonują piosenkę.

Oprócz Brytyjczyków w koncercie inaugurującym juwenalia zagrają polski zespół Muchy i ukraińska kapela Flit.

Występów ciekawych grup nie zabraknie także podczas odrębnych igrców poszczególnych uczelni. 8 maja w ramach Feliniady zagrają Strachy na Lachy. 16 maja na Kozienaliach koncert da grupa T. Love. 21 maja na Juwenaliach wystąpią Dżem i Kult.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna