Koncerty

W Czarnej Inez: Akordeonowy kalejdoskop

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lipca 2010, 19:25

Lubelska akordeonistka Elwira Śliwkiewicz-Cisak zagra w sobotę (17.07) w Kawiarni Artystycznej "Czarna Inez” w Lublinie.

Elwira Śliwkiewicz-Cisak jest jedyną w Kozim Grodzie reprezentantką płci pięknej grającą zawodowo na akordeonie. Ukończyła dwa fakultety w warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina – instrumentalny (akordeon guzikowy) i pedagogiki instrumentalnej (akordeon klawiszowy).

Jest adiunktem w Zakładzie Pedagogiki Instrumentalnej Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, wicedyrektorem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie, członkiem Międzyuczelnianej Katedry Akordeonistyki w Warszawie.

Koncertuje jako kameralistka (m.in. Kwintet Tanguillo, Lubelski Duet Akordeonowy, Świętokrzyski Duet Akordeonowy, Duet El Duende) i solistka. W swoim repertuarze ma zarówno utwory muzyki klasycznej, jak i tango argentyńskie czy francuskie mussette.

W sobotę w Kawiarni Artystycznej "Czarna Inez” wystąpi solo z programem "Akordeonowy kalejdoskop”. – Koncert ukaże różne oblicza akordeonu i bogactwo literatury akordeonowej eksponującej zarówno czynnik wirtuozowski, jak i szczególne walory brzmieniowe tego instrumentu. Zaprezentuję utwory od baroku po współczesność, od klasyki po muzykę folkową – zapowiada Elwira Śliwkiewicz-Cisak.

Początek o godz. 20.

Adres: ul. Rybna 9/2.

Bilety po 20/25 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna