Koncerty

W Czarnym Tulipanie: Karol Dobrowolski i S-ka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lutego 2010, 13:36

Utwory inspirowane polskim folklorem, jazzem francuskim i muzyką latynoską zabrzmią w piątek (26.02) w Czarnym Tulipanie.

Wystąpi Karol Dobrowolski Acompagna Quartet.

Grający na skrzypcach lider zespołu jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej (dyplom z wyróżnieniem), a także – dzięki stypendium Ministra Kultury i Sztuki – prestiżowej CMDL Centre des Musiques Didier Lockwood, gdzie doskonalił się pod kierunkiem jednego z największych współczesnych skrzypków i pedagogów jazzowych na świecie – Didiera Lockwooda.

Dobrowolski był finalistą wielu konkursów (między innymi Złota Tarka w Iławie, Konkurs Standarów Jazzowych w Siedlcach). Występował na prestiżowym międzynarodowym festiwalu jazzowym w Chatelraould, na którym gościli Marcus Miller, Omar Sosa, Monty Aleksander.

Skrzypek koncertował w wielu znanych paryskich klubach, takich jak Sunset, Baiser Salé, Petit Journal Montparnasse, Kibelé, Les 7 Lézards, Caméléon, Tenessee, Autour de Minuit et de Midi.

Dobrowolski grał z wieloma wybitnymi muzykami jazzowymi, między innymi Wojciechem Karolakiem, Jarosławem Śmietaną, Krzysztofem Ścierańskim, Bernardem Masselim, a także z Nigelem Kennedym.

W Karol Dobrowolski Acompagna Quartet liderowi towarzyszą Tony Tixier – fortepian, Marc Bollengier – kontrabas i Adrien Cao-Godart – perkusja.

Początek koncertu o godz. 20. Adres: ul. Grodzka 1.

Bilety po 30 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna