Koncerty

W Hadesie: Nowy program Federacji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 stycznia 2010, 00:52

Z nowym programem i częściowo w nowej formule wystąpi w niedzielę (17.01) w Kawiarni Artystycznej "Hades” zespół Federacja.

Koncert nosi tytuł "Przy kominku”. – Chcemy, żeby było na nim ciepło, miło i przytulnie jak przy kominku, jak w jakimś górskim schronisku. Kiedy to chce się razem pomruczeć znane refreny, poklaskać do taktu przy zrywnych rytmach, pokołysać delikatnie, gdy muza na tanecznej fali nadaje – opisuje intencje zespołu Jan Kondrak.

Zapowiada się zatem romantyczny, literacko-biesiadnie karnawałowy wieczór. – W piosenkach będzie dużo zmysłowości i nieco refleksji o urodzie życia, o jego sensie, czyli odrobina transcendencji też się pojawi – uzupełnia Jan Kondrak.

Zabrzmią utwory już znane i premierowe. Wśród pierwszych pojawi się parę pastorałek autorstwa federatów, np. "Przeszczepione serce” Hanny Lewandowskiej i Piotra Selima, "Zanim wszystko się stanie” Marka Andrzejewskiego i "Pastoralna” Jana Kondraka, song Joli Sip "Ja nie tańczę” oraz piosenki do tekstów Wincentego Pola, Jana Twardowskiego i Edwarda Stachury.

Będzie także kilka coverów numerów Leonarda Cohena. – Zgłosiłem do programu moje wersje kawałków "Dance Me to the End of Love”, "First We Take Manhattan”, "Waiting for the Miracle” i "In My Secret Life”. Przynajmniej dwie z nich zabrzmią – mówi Kondrak.

Zaskoczeniem dla fanów Kondraka może być inny cover, z którym wystąpi. – Zadebiutuję jako szansonista restauracyjny w karnawałowym klasyku "Quién será”, czyli "Sway”, znanym między innymi z wykonań Deana Martina, Pereza Prado i Michaela Bublé. Zaśpiewam go w wersji polskojęzycznej, którą przygotowała moja córka Karolina – ujawnia lider Federacji.

Będą też rzeczy zupełnie nowe, prapremierowe. Pojawią się pieśń autorstwa Krzysztofa Nowaka (słowa i muzyka), utwór Hanny Lewandowskiej (słowa) i Piotra Selima (muzyka) oraz piosenka Adama Ziemianina (słowa) i Marka Andrzejewskiego (muzyka).

Ewentualne bisowanie odbędzie się w nowej formule. – Utwory do bisowania uruchamiać będą konkretni widzowie, wyłonieni przez obywatelkę "sierotkę” – zapowiada Kondrak.

To nie wszystko. – Wylosowani szczęśliwcy zostaną obdarowani przez nas naszym nowym albumem pt. "Dycha” albo koszulką ze znakiem zespołu – dodaje Kondrak.

Start o godz. 18. Adres: ul. Peowiaków 12.

Bilety po 35 zł i 25 zł.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna