Koncerty

W TM: Kameralne Spotkania z Gwiazdami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 maja 2010, 04:54

Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na niedzielę (30.05) na ostatnią odsłonę "Kameralnych Spotkań z Gwiazdami”.

"Kameralne Spotkania z Gwiazdami” to koncerty, w których soliści Teatru Muzycznego śpiewają z małoobsadowym akompaniamentem utwory niewykonywane na co dzień na macierzystej scenie. Podczas tych występów można usłyszeć nie tylko arie i duety operetkowe i operowe, ale także songi musicalowe i pieśni.

Dotychczas w cyklu zaprezentowali się Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak – mezzosopran, Karolina Gorgol-Zaborniak – sopran koloraturowy, Dorota Laskowiecka – sopran liryczny, Andrzej Witlewski – bas-baryton, Patrycjusz Sokołowski – bas-baryton, Julia Iwaszkiewicz – sopran, Kamil Pękala – baryton, Andrzej Wiśniewski – tenor, Tomasz Janczak – tenor i Grzegorz Szostak – bas-baryton.

Tym razem wystąpią dwie panie – sopranistka Renata Drozd i mezzosopranistka Katarzyna Sałacińska. W programie koncertu zatytułowanego "Damski wieczór” są najpiękniejsze zagraniczne arie oraz polskie i zagraniczne pieśni.

Renata Drozd zaśpiewa m.in. arię Rusałki "Měsičku na nebi hlubokem” z I aktu opery "Rusałka” Dvořaka, arię Fiordiligi "Come scoglio” z I aktu opery "Cosi fan tutte” Mozarta i pieśń "Złota rybka” ze zbioru "Śpiewniki domowe” Moniuszki.

Katarzyna Sałacińska zaśpiewa m.in. arię Charlotty "Werther! Werther.../...Je vous Eris” z III aktu opery "Werther” Masseneta i arię "E amore un ladroncello” Dorabelli z II aktu opery "Cosi fan tutte” Mozarta oraz "Melodię” i "Piosnkę litewską” ze zbioru Pieśni op. 74 Chopina.

Razem śpiewaczki wykonają m.in. duet Lakmé i Malliki "Sous le dome epais” z I aktu opery "Lakmé” Delibesa i "Pieśń wieczorną” ze zbioru "Śpiewniki domowe” Moniuszki.

Śpiewaczkom będzie akompaniować na fortepianie Karolina Hordyjewicz.

Gospodarzem spotkania będzie jak zwykle Dorota Gonet, znana lubelska dziennikarka, która opowie publiczności o gwiazdach, o utworach wybranych do koncertu i zaprosi do rozmowy z solistkami.

Początek o godz. 17. Adres: ul. Skłodowskiej 5.
Bilety – po 20, 25 i 30 zł – do kupienia na miejscu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna