Koncerty

W Trybunale Koronnym: Chopin Nose'a

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lipca 2010, 08:55

Włoski pianista Alberto Nose wystąpi w niedzielę (4.07) w Trybunale Koronnym w Lublinie.

Koncert odbędzie się w ramach rozpoczętego dwa tygodnie temu cyklu "Wieczory Chopinowskie na Lubelskiej Starówce”.

Cykl jest nawiązaniem do 200. rocznicy urodzin jednego z największych geniuszy w dziejach muzyki i tym samym do Roku Fryderyka Chopina, jaki mamy dzięki Uchwale Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Alberto Nose występował na wielu ważnych festiwalach i w najbardziej prestiżowych salach nieomal całego świata, m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, Queen Elizabeth Hall i Royal Festival Hall w Londynie, Konzerthaus w Berlinie, Théâtre du Châtelet and Salle Pleyel w Paryżu, Mozarteum w Salzburgu, BeethovenFest w Boon i Liederhalle w Stuttgarcie.

Pianista grał z włoskim wiolonczelistą Rocco Filippini, z Quartetto Ysaÿe i z Quartetto di Venezia, London Philharmonic, English Chamber Orchestra, European Union Chamber Orchestra, New Mexico Symphony, Orchestra National de Lille, Orchestre Philharmonique de Radio France i Warszawską Filharmonią Narodową.

Nose współpracował z tak znakomitymi dyrygentami jak Roy Goodman, Manfred Honeck, Jesus Lopez-Cobos, Enrique Batiz, Pedro Ignacio Calderon, Anton Nanut, Hannu Lintu, James Judd, Marcus Bosch, Rumon Gamba, George Hanson, Ion Marin, Josè Ferreira Lobo, Lewis Kaplan, Ola Rudner, Giancarlo De Lorenzo, Alain Lombard i Enrique Mazzola.

Program niedzielnego koncertu Alberto Nose'a jest następujący: F. Chopin – Nokturn c-moll op. posth, F. Chopin – Etiuda c-moll op. 48, F. Chopin – II Sonata b-moll op. 35 i F. Chopin - Preludia op. 28.

Początek o godz. 19. Adres: Rynek 1. Wstęp wolny.

Cykl "Wieczory Chopinowskie na Lubelskiej Starówce” potrwa do 8 sierpnia.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna