Koncerty

Weekendowe koncerty na Wirydarzu: Nat Osborn Band i Hubert Tas & The Small Circle

Dodano: 26 czerwca 2017, 18:52
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora / Nat Osborn Band)

Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejną odsłonę weekendowych koncertów na Wirydarzu. W piątek, 30 czerwca na scenie CK wystąpi Nat Osborn Band, z kolei w sobotę, 1 lipca będzie miał miejsce koncert projektu Hubert Tas & The Small Circle.

Nat Osborn to amerykański artysta pochodzący z Nowego Jorku. W swojej twórczości obraca się wokół funku, jazzu i indie-rocka. Wraz ze swoim zespołem zagrał już ponad dwieście koncertów między Stanami Zjednoczonymi a Europą. Obecnie, wraz z gitarzystą formacji, Dustinem Carlsonem, rozpoczyna europejską trasę koncertową. W Lublinie muzykom towarzyszyć będą nowojorski wokalista Mike Parker oraz krakowski perkusista Damian Niewiński. Do tego kwartetu dołączą również Sławek Pezda i Szymon Bobrowski, grający na saksofonie i trąbce.

Z kolei Hubert Tas, gwiazda sobotniego koncertu, to absolwent polskiej edycji Red Bull Music Academy Bass Camp 2012. Wicemistrz i II Wicemistrz Świata DJ-ów IDA w kategorii Show, 2-krotny Mistrz Polski w tej samej kategorii. Twórca wraz z grupą zaprzyjaźnionych muzyków stworzył projekt, w ramach którego elektronika łączy się z brzmieniami instrumentów i skreczem. W 2016 roku ukazał się album "Mechanism". Utwory powstały w oparciu o sample z płyt winylowych, które udało się wyszukać w różnych zakątkach świata – stąd na płycie można trafić na wiele wpływów orientalnych. - To obecnie jedno z ciekawszych brzmień na polskiej scenie muzycznej - przekonują organizatorzy.

Koncerty na Wirydarzu rozpoczynają się o godz. 21. Wstęp na koncert Nat Osborn Band jest wolny. Wejściówki na występ Hubert Tas & The Small Circle kosztują 10 zł.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

rgb4
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rgb4
rgb4 (27 czerwca 2017 o 08:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Koncert koncertem ale dlaczego tam jest taki adres?. Ni to przy Peowiaków ni to blisko. Heca!. Może w ramach zmiany ulic zmienić, urealnić ten adres!.
Rozwiń
Gość
Gość (26 czerwca 2017 o 21:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miało być: że wirydarze odżyły. Przepraszam, literówka...
Rozwiń
Gość
Gość (26 czerwca 2017 o 21:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No dobrze, niech będą sobie koncerty... I dobrze, że wirydarza odżyły po dewastacji w minionej epoce. Ale koncerty odbywają się w wirydarzu - bo to pierwotnie gaik, park (viridarium) - a nie na wirydarzu, na kopalni, czy na stołówce. Dobrze wiedzieć, szczególnie jeśli operuje się językiem, aby publicznie przekazać wiadomość.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna