Koncerty

"Za siódmą górą" w Warsztatach Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 maja 2012, 12:32

Koncert "Za siódmą górą" w sobotę, 5 maja 2012 o godz. 20 w Warsztatach Kultury (ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin). Wstęp wolny.

ZA SIÓDMĄ GÓRĄ ujawni się w następującym składzie:
Wojcek Czern (głos, generatory i filtry Bruel & Kjaer, syntezator Synthi A, organy Hammond),
Robert Niziński (saksofon, klarnet, klarnet basowy, gong),
Maciej Rodakowski (saksofon tenorowy),
Paweł Romańczuk (bas, fidel, piano, organy),
Andrzej Załęski (perkusja)

i zaprezentuje własną postawę wobec muzyki w konkretnym miejscu i czasie z dobrodziejstwem PRZYTULONEGO inwentarza w postaci zastanej PRZESTRZENI zewnętrznej i wewnętrznej.

* Dla tych co nie wiedzą: ZA SIÓDMĄ GÓRĄ to wsobny, muzyczny wehikuł przywołany w 1987 roku przez Wojcka Czerna (pacniętego naonczas w łeb OBUHEM) i od tej pory manifestujący swoje istnienie w postaci nielicznych nagrań, sporadycznych wystąpień, rzadkich słuchowisk i jeszcze rzadszych koncertów. W 1996 roku ZA SIÓDMĄ GÓRĄ wydaje album „Muzyka jakiej świat nie widzi”, który po latach jawi się jako najbardziej metafizyczne dzieło rodzimego undergroundu o rodowodzie industrialnym. Po 12 latach (2008), jak gdyby nigdy nic, ukazuje się drugi, piosenkowy album ”Rogalów - piosenki ku pokrzepieniu serc”. W krótkim czasie podbija zbolałe serca tych co widzą, a tych co nie widzą przeraża swoim straszliwym pomrukiwaniem. Podczas festiwalu Unsound 2011 ZA SIÓDMĄ GÓRĄ prezentuje własną muzykę do niemego filmu sci-fiction „Aelita” nakręconego w 1924 roku w Związku Sowieckim czerpiąc tym razem z obfitych źródeł tradycyjnej muzyki marsjańskiej wykonywanej w przeważającej części na oryginalnych, lampowych generatorach z wczesnego okresu zimnej wojny. Po czym zaczyna się rozkręcać, czego świadkiem, mam nadzieję, będziecie podczas naszego wystąpienia w "siedmiosekundowej przestrzeni" Warsztatów Kultury w Lublinie. Przybywajcie zatem starzy i młodzi kompanioni. Ratuj się, kto może.
/Wojcek Czern/  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna