Recenzje książek

Andy McNab "Battlefield 3. Rosjanin”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 maja 2012, 13:13

Andy McNab "Battlefield 3. Rosjanin”, Wydawnictwo Insignis
Andy McNab \"Battlefield 3. Rosjanin”, Wydawnictwo Insignis

Ubiegłorocznej premierze Battlefielda 3 na Zachodzie towarzyszyła książka "Rosjanin”, uzupełniająca fabułę najnowszej gry DICE.

Autor, brytyjski ex-komandos – Andy McNab w wieku 16 lat wstąpił jako piechur do Royal Green Jackets .

Kilka lat później przeniósł się do SAS, gdzie służył do 1993 r. Wróżnych częściach świata wykonywał tajne misje. Podczas wojny w Zatoce Perskiej w 1991 dostał się do niewoli irackiej. Odszedł z wojska w stopniu sierżanta i zaczął czerpać z własnej przeszłości jako pisarz. Jest autorem powieści awanturniczo-szpiegowskie w których wyraźne są wątki autobiograficzne.

"Rosjanin” to powieść sensacyjna, która korzysta z motywów Battlefield 3, podglebia, na którym autor zbudował fabułę o porwaniu, pieniądzach, zemście, półświatku, zbrodni, jednym słowem o wszystkim, z czym kojarzy się kałasznikow w rękach byłego członka Specnazu pracującego dla faceta z walizką forsy.

"Katia Bułganowa została wyciągnięta w biały dzień ze swojego cytrynowego maserati metalik, samochodu, który równie dobrze mógł mieć wytłoczone na masce: "Bierzcie mnie, mój tata jest bogaty!”. Ochroniarz dostał kulkę w łeb, zanim zdążył się zorientować, co się dzieje. Jeden ze świadków twierdził, że widział nastoletnią dziewczynę z kałasznikowem. Inny opisał dwóch mężczyzn w czerni.

Tyle w temacie świadków. Dima nie współczuł przesadnie ani Katii, ani jej ojcu, ale Bułganow nie potrzebował współczucia, nie chciał też wyłącznie odzyskać córki. Chciał odzyskać córkę oraz zemścić się: "Wiadomość dla półświatka: ja się w tańcu nie pierdolę. A kto potrafi ją przekazać lepiej niż Dima Majakowski?”.

Bohater książki – Dima Majakowski, kiedyś oddany i wierny żołnierz dziś pracuje dla rosyjskich oligarchów, realizując zlecane przez nich zadania. Właśnie teraz trafiło się kolejne zlecenie. W złowrogiej, mrocznej scenerii postsowieckiej rzeczywistości rozgrywa się akcja trzymająca w napięciu, a bohater musi pamiętać, że jego życie wisi na włosku…


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna