Recenzje książek

Anna Kamińska "Miastowi”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 sierpnia 2011, 14:43

Anna Kamińska "Miastowi”, Wydawnictwo Trio
Anna Kamińska \"Miastowi”, Wydawnictwo Trio

Uciekają ze Szczecina, z Warszawy, z Berlina. Na Mazury, w Bieszczady, na Lubelszczyznę. Z wielkiego świata na koniec świata. "Miastowi” Anny Kamieńskiej to 21 opowieści o ludziach, którzy zamienili miasto na wieś. Historie o wielkiej przygodzie i spełnianiu marzeń.

Ale przede wszystkim historie o tym, jak można przewartościować i całkowicie zmienić swoje życie. Właściwie zacząć żyć "od nowa”. Porzucić warszawską korporację, szpilki rozdać przyjaciółkom, z apartamentu wynieść się do drewnianej chaty. Przewidywalną, choć nudną przyszłość zastąpić niepewną, ale kolorową perspektywą.

I nie chodzi tylko o codzienne życie, ale też o odnalezienie pasji, talentu, niszy, które pozwalają w nowym miejscu na siebie zarabiać, bezpiecznie żyć. To zwykłe opowieści o ludziach, którzy zwykli nie są. Bo mieli odwagę zmienić coś, co było poukładane i wygodne. Ujmuje w tej książce wszystko: jej prostota, autentyczność, szczerość.

Jedyny minus za niewyraźne, szare fotografie. A szkoda, bo każdy z bohaterów mieszka w tak pięknym miejscu, że warto je było pokazać tak, jak na to zasługuje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna