Recenzje książek

Bolesław Górny "Monografiia Powiatu Bialskiego"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lutego 2009, 17:49

W Białej Podlaskiej ukazał się reprint "Monografii Powiatu Bialskiego, Województwa Lubelskiego” Bolesława Górnego. Wydał go i wstępem opatrzył Zbigniew Ostapiuk, bialski przedsiębiorca i kolekcjoner.

- Bolesław Górny, przedwojenny wicestarosta powiatu bialskiego wydając w 1939 r. swoją monografię stworzył dzieło ponadczasowe, na które obecnie powołują się liczne autorytety i znawcy w dziedzinie historii. Powstanie reprintu jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie i ogólną niedostępność tego tytułu - zauważa Zbigniew Ostapiuk.

Grzegorz Michałowski, podlaski regionalista, redaktor naczelny "Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego” przyznaje, iż bialskiej bibliotece bardzo często osoby piszące prace magisterskie o Białej Podlaskiej i okolicznych miejscowościach sięgają do monografii Bolesława Górnego.

- Szczególnie bogata i wiarygodna jest część dotycząca okresu międzywojennego. Przygotowali ja dokładnie urzędnicy starostwa posiadając dostęp do wielu dokumentów. Dobrze, że monografia została wydana tuż przed wojną - zauważa Michałowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna