Recenzje książek

Charlotte Chandler, "Katharine Hepburn”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lutego 2013, 11:03

Charlotte Chandler, "Katharine Hepburn” (Prószyński i S-ka)
Charlotte Chandler, \"Katharine Hepburn” (Prószyński i S-ka)

Ta książka może powstała w ostatniej chwili. Autorka wielu biografii znanych reżyserów i aktorów – Charlotte Chandler jeszcze zdążyła porozmawiać z tymi wszystkimi, o których pisze i z ludźmi, którzy bohaterkę książki znali.

Na podstawie tych rozmów, nagrań, wspomnień, powstała rzecz o aktorce niezwykłej, wszechstronnej, uznanej za największą gwiazdę wszechczasów – o Katharine Hepburn.

Kto ją dziś pamięta? Grała role znakomite, świetne tak w obrazach komediowych jak dramatycznych, a debiutowała przed II wojną światową. W 1933 roku grała w "Małych kobietkach” według kultowej powieści dla dziewcząt. Ale na swym koncie miała mnóstwo filmów powojennych, znaczących takich jak "W kręgu zła”, "Morze traw”, "Zmierzch długiego dnia” czy "Wariatka z Chaillot”.

Można powiedzieć, że była postacią dość tajemniczą – na pewno nie celebrytką w dzisiejszym rozumieniu. Dość pilnie strzegła swojego życia osobistego. Oczywiście wiele przedostawało się do opinii publicznej, ale wobec dzisiejszych skandali gwiazd i gwiazdeczek, można powiedzieć, że życie Katharine było bardzo skromne.

Jej wieloletni związek ze Spencerem Tracy był tajemnicą Poliszynela. Znany reżyser George Cukor jeszcze za jej życia mówił o niej "zawsze była niezłomna i zabawna – to u kobiety dwie cudowne cechy charakteru”.

To bardzo ciepła książka o tej wielkiej aktorce. Z pewnością chętnie przeczytają ją wielbiciele jej talentu, jej filmów, ci którzy doceniają jej osobowość. Napisana bardzo sprawnie, choć jeśli ktoś oczekuje pikantnych plotek i wielkich sensacji – rozczaruje się.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna