Recenzje książek

Debbie Macomber, "Słoneczny zakątek”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 czerwca 2012, 11:39

Debbie Macomber, "Słoneczny zakątek”, Wydawnictwo MIRA
Debbie Macomber, \"Słoneczny zakątek”, Wydawnictwo MIRA

Dziś książka wakacyjna. Czytadło na leżak, ale czasem takie właśnie są potrzebne. Zresztą – mają one swój krąg odbiorców, którzy lubią odprężyć się po stresach codzienności, przy lekturze lekkiej, łatwej i przyjemnej.

Cedar Cove to malownicze miasteczko nieopodal Seattle. Mieszkańcy kochają się, zdradzają, nienawidzą się i rozchodzą jak wszędzie na świecie. Mają swoje historie, swoje sekrety. Tylko że tutaj nikt nie jest anonimowy. Miasteczko jest małe i wszyscy się znają. To ma dobre i złe strony, bo ktoś zawsze pomoże ci rozwiązać problem, nawet gdy tego nie chcesz, ale też nic nie da się ukryć – wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą.

Mieszkańcy Cedar Cove wciąż nie mogą zrozumieć, co połączyło Teri i Bobby'ego Polgarów. Ona jest zwariowaną fryzjerką, on – ekscentrycznym geniuszem szachowym. Wydaje się, że nie mają ze sobą nic wspólnego. Jednak dramatyczny sprawdzian, jaki przygotowało dla nich życie, udowodni, że będą ze sobą na dobre i na złe – nawet w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa.

Na brak zmartwień nie narzekają też inni mieszkańcy Cedar Cove. Przyjaciółka Teri – Rachel Pendergast, od kilku miesięcy związana z synem bogatego senatora, przeczuwa porażkę tego związku i skrycie tęskni za innym mężczyzną. Miłosny zawód spotyka także Linnette McAfee. By się pozbierać, porzuca ona pracę w klinice i opuszcza Cedar Cove.

Nowe życie chce rozpocząć również owdowiały szeryf Troy Davis. Czy zdecyduje się na kolejny związek mimo niechęci córki? A to nie jedyny dylemat, który czeka na rozstrzygnięcie w tym nadzwyczaj spokojnym Cedar Cove.

Autorka przedstawia barwną panoramę postaci, różnorodne postawy moralne, zróżnicowana społeczność miasteczka. Ta jej książka okazała się wielkim sukcesem miedzy innymi dlatego, że jest ciepła, wypełniona humorem i bliska życia.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna