Recenzje książek

Elly Griffiths "Janusowy kamień”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 grudnia 2011, 13:48

Elly Griffiths "Janusowy kamień”, Wydawnictwo Literackie
Elly Griffiths \"Janusowy kamień”, Wydawnictwo Literackie

Wyszedł kolejny tom z serii kryminałów, których akcje autorka osadziła na wschodnim wybrzeżu Anglii. Wiodącą postacią powieści jest archeolog sądowa Rith Galloway, czterdziestoletnia singielka, mieszkająca z kotem w domu położonym w pobliży rozległych mokradeł.

Właśnie te bagna nadają scenerii kryminałów szczególnej grozy i tajemniczości. Bohaterce powieści ta ponura okolica podoba się, jednak zaczynają się w niej dziać niepokojące i straszne wydarzenia.

W centrum miasta, w wykopie rozpoczynającej się budowy odnalezione zostają szczątki ludzkie. Ale Ruth, która przeprowadza rutynowe oględziny stwierdza, że wśród kości brakuje czaszki. Zaprzyjaźniony z kobieta inspektor Harry Nelson dowiaduje się, że kiedyś w miejscu budowy stał dom dziecka, a przed laty zniknęło z niego dwoje wychowanków.

Wpływowy właściciel firmy deweloperskiej irytuje się z powodu wstrzymania budowy. Każdy dzień zwłoki to strata finansowa. Jednak inspektor postanawia kontynuować śledztwo. Tymczasem Ruth, która spodziewa się dziecka, otrzymuje pogróżki. Zaczyna się bać…

Sceneria w jakiej rozgrywa się dramat budzi grozę. Podobną wykorzystywał już Conan Doyle w swoich książkach i znakomicie podkręca ona emocje czytelników.

Świetny kryminał, wartka akcja no i te bagna…


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna