Recenzje książek

Francesca Simon, "Koszmarny Karolek pisze list”, "Koszmarny Karolek. Drapieżne dinozaury”

  Edytuj ten wpis

"Koszmarny Karolek. Drapieżne dinozaury” (ZNAK emotikon)
\"Koszmarny Karolek. Drapieżne dinozaury” (ZNAK emotikon)

Czytajcie dzieciom codziennie. Dzieci też mają swoich ulubionych bohaterów książkowych. Jednym z nich z pewnością jest koszmarny Karolek, chłopiec, jakich wiele, łobuziak, trochę niegrzeczny, trochę zbuntowany, wciąż pełen pomysłów nie zawsze dobrych.

Zresztą – co tam mówić – Karolek jest po prostu szczery – mama każe mu podziękować za sweterek, który dostał od cioci, ale prezent jest okropny, zupełnie nie dla chłopca, bo kto widział nosić żółty sweterek? Dlaczego więc Karolek ma jej dziękować za coś takiego? Czy można się dziwić, że jest zbuntowany?

Kto z nas, dorosłych nie znalazł się w dzieciństwie w takiej sytuacji? Grzeczność to jedno, a szczerość to coś innego. Jak to z sobą pogodzić?

Właśnie ukazały się dwie książeczki z przygodami koszmarnego Karolka w wersji skróconej, przeznaczonej dla młodszych dzieci. Jedna o tym, jak mały bohater zakłada w szkole prywatne biuro pisania listów, druga o drapieżnych dinozaurach. Napisane bardzo wartko, przystępnie, z humorem, choć ta o dinozaurach raczej adresowana do dzieci, które już dają sobie radę z takimi nazwami jak tyranozaur czy parazaurolof (uff!!).

To seria książeczek autorstwa F. Simon, która doskonale trafiła do młodych czytelników ponieważ rozumie ich świat i problemy. Świetne rysunki Tony'ego Rossy.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna