Recenzje książek

Hugh Ambrose "Pacyfik"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 listopada 2010, 11:44

Wydawnictwo MAGNUM

Losy pięciu ludzi – czterech amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej i pilota marynarki wojennej, którzy brali udział w najważniejszych bitwach z Japończykami są kanwą tej książki. Przez pryzmat ich wojennej drogi poznajemy cztery lata zażartych i krwawych walk na Pacyfiku. Autor do stworzenia fabuły wykorzystał akta i raporty wojskowe, listy, dzienniki żołnierzy, wywiady z weteranami i ich rodzinami. Także są tu autentyczne fotografie z życia prywatnego bohaterów oraz z różnych wydarzeń tamtej wojny.

To książka – dokument pokazująca heroiczne zmagania i okrucieństwo walk na wschodzie. Bardzo ważna dla poznania historii II wojny światowej. Lepiej znamy wojnę toczącą się w Europie, mniej tę na Pacyfiku i nie warto licytować, która była bardziej krwawa, bo zbierała ofiary z jednej i drugiej strony świata. Hugh Ambrose, znany amerykański historyk pisze o tych straszliwych zmaganiach poprzez losy kilku amerykańskich żołnierzy bo jak mówi "…dzięki temu czytelnik zetknie się bezpośrednio z przeżyciami uczestników wydarzeń, a zarazem ujrzy całą panoramą wojny”.

Książka bardzo dobra z pierwszych miejsc bestsellerów, jej autor współpracował przy realizacji serialu pod tym samym tytułem emitowanego przez HBO, jednak dla czytelników lubiących wojenną literaturę.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna