Recenzje książek

Ioan Grillo, „El Narco. Narkotykowy zamach stanu w Meksyku”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 marca 2012, 12:50

Ioan Grillo, „El Narco. Narkotykowy zamach stanu w Meksyku”, Wydawnictwo REMI<br />
Ioan Grillo, „El Narco. Narkotykowy zamach stanu w Meksyku”, Wydawnictwo REMI

Na szczęście żyjemy w kraju, który nie został tak opętany, albo tak dotknięty i tę książkę możemy czytać trochę jak powieść sensacyjną.

Przeczytać, a później obejrzeć jakąś komedie w telewizji. Możemy jednak także zastanowić się nad waga problemu i nad tym, że kiedyś Meksyk tez nie znał tego problemu – problemu gangów krwawych bardziej, niż można sobie wyobrazić i narkotyków silniejszych od woli życia.

„Gonzalo przez siedemnaście lat pracował jako najemnik, porywacz i morderca dla meksykańskich gangów narkotykowych. W tamtym czasie zabił więcej ludzi, niż może zliczyć. W większości krajów uchodziłby za groźnego, seryjnego mordercę i siedziałby za kratami najlepiej strzeżonego więzienia. Jednak w dzisiejszym Meksyku seryjnych morderców są tysiące…” pisze autor książki, Anglik, dziennikarz pracujący i mieszkający w Mexico City.

Pisze o krwawej wojnie rozgrywającej się miedzy kartelami narkotykowymi, w której tacy ludzie jak Gonzalo są tylko pionkami, wykonawcami brudnej roboty. Dziś są, jutro siedzą za kratkami, a ich miejsce zajmują inni – żaden problem.Jednak – jak pisze autor „Gonzalo pomógł zmienić Meksyk w miejsce krwawej masakry, która wstrząsnęła światem na początku XXI wieku”.

Ioan Grillo porusza temat straszliwie trudny i w dodatku temat rzekę bo przecież nie idzie tu tylko o drobnych handlarzy narkotykami, a o cały system tego handlu morderczy, korumpujący, bezwzględny. I wyraża obawę, że ta lawa wkrótce się rozleje i przekroczy granice.

Trzeba powiedzieć, że pisze te książkę z niezwykłym nerwem, zaangażowanie, dociera do miejsc, do których bezpieczniej byłoby nie trafić. Książka bardzo dobrze napisana, klarownie wyjaśniająca kulisy działania narkotykowych karteli.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna