Recenzje książek

Jennifer Lee Carrell, "Wciąż mnie prześladują…”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 stycznia 2011, 12:20
Autor: Kmo

Jennifer Lee Carrell, "Wciąż mnie prześladują…”
Jennifer Lee Carrell, \"Wciąż mnie prześladują…”

Świat Książki

To mrożąca krew w żyłach opowieść osnuta wokół prawdy i legendy szekspirowskiego Makbeta. Oto u stóp historycznego wzgórza, w pobliżu lasu Birnam, tego znanego z dramatu Szekspira, Kate przygotowuje spektakl, w którym po raz ostatni rolę czarownicy ma zagrać lady Nairn.

Nairn chce tak właśnie zakończyć karierę sceniczną. Już rozpoczynają się próby, ale szybko zmieniają się one w koszmar. Zaskakujące i straszne wydarzenia następują jedno po drugim, a nad realizacją przedstawienia i nad odtwórczynią głównej roli zawisło złowrogie fatum. Reżyserka będzie szantażowana, odkryte zostanie rytualne morderstwo, a zorganizowana maskarada stanie się źródłem niebezpieczeństwa.

W książce miesza się współczesność z mroczną przeszłością, magiczne obrzędy nabierają nowego znaczenia, bohaterowie powieści tkwiący w tej ponurej scenerii sięgają po pomoc do bardzo współczesnych źródeł, jakim jest np. Internet, ale ten bywa bezradny wobec magii i potęgi dzieł Szekspira.

W tej świetnie skonstruowanej powieści znajdziemy duży wachlarz emocji – od żartu i śmiechu po strach. To bardzo dobry thriller o prastarych kultach, obrzędach, o morderstwach i najbardziej tajemniczym dramacie Szekspira.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna