Recenzje książek

John Irving „Ostatnia noc w Twisted River”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 maja 2010, 15:33

Prószyński i S-ka

Tę książkę amerykańskie media okrzyknęły bestsellerem ubiegłego roku. W Polsce miała swoją premierę zaledwie kilka dni temu. To najnowsza powieść Johna Irvinga. Mówi się, że pisarz udowodnił nią swoją wielką formę i że jest to jego powrót w wielkim stylu do literatury, do czytelników. Przypomnijmy – Irving jest autorem takich dzieł jak „Regulamin tłoczni win”, „Świat według Garpa”, „Wbrew regułom”. Jego książki były podstawą do scenariuszy znanych filmów.

Jest rok 1954. W podupadającej dziurze Twisted River kucharz Dominic prowadzi stołówkę dla robotników z tartaku. Na skutek pewnego wydarzenia, którego sprawcą jest syn kucharza, obydwaj zmuszeni są do ucieczki z tej zapadłej dziury, która wszakże była długo ich miejscem na ziemi. Rozpoczynają wędrówkę, która będzie dla obydwu próbą charakterów, szkołą życia, poszukiwaniem celu i bezpiecznego portu.

To proza w której splatają się różne wątki, rozmaite scenariusze – filmu drogi, amerykańskiej opowieści o przyjaźni, wiary w wytrwałość i upór, opowieści o więzach, jakie łączą dwóch mężczyzn – ojca i syna. To kolejna powieść pisarza, który znów zaskakuje znakomitym stylem, konstrukcją, bohaterami nietuzinkowymi i świetną akcją.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna