Recenzje książek

Joseph Ratzinger (Benedykt XVI), "Jezus z Nazaretu”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 marca 2011, 13:06

Joseph Ratzinger (Benedykt XVI), "Jezus z Nazaretu”, Wydawnictwo Jedność
Joseph Ratzinger (Benedykt XVI), \"Jezus z Nazaretu”, Wydawnictwo Jedność

Pierwsza książka Ojca Świętego Benedykta XVI "Jezus z Nazaretu” jest odpowiedzią na współczesny kryzys wiary i zaufania we współczesnym świecie. Autor ukazuje człowiekowi, kim naprawdę był i jest Jezus Chrystus jako człowiek, Syn Boży i Zbawiciel.

W wydanej obecnie części drugiej z podtytułem "Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania” autor odpowiada na pytania – dlaczego Jezus musiał umrzeć? Co znaczy Zmartwychwstanie w ogóle, a dla człowieka w szczególności.

Benedykt XVI w przedmowie pisze: "w przedmowie do części pierwszej powiedziałem, że moim pragnieniem było ukazanie postaci i orędzia Jezusa. (…) W drugiej części zadanie to było jeszcze trudniejsze niż w pierwszej, ponieważ w niej dopiero spotykamy decydujące słowa i wydarzenia w życiu Jezusa”.

To lektura, jaka wpisuje się w przedświąteczny okres rekolekcji w czas zadumy nad Męka Pańska i Zmartwychwstaniem. Nie jest to książka z jakiej czytaniem trzeba się spieszyć, a raczej warto się nad nią chwilę zatrzymać i swoje własne przemyślenia skonfrontować ze słowami autora.
Kmo.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna