Recenzje książek

Kunii Takezaki, Bob Godin, "Japońska kaligrafia kreska po kresce”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 stycznia 2011, 13:29

Wydawnictwo Edgard

Japonia niegdyś tajemnicza, zamknięta przed cudzoziemcami, przed przybyszami z innych stron świata, dziś jest krajem otwartym, chętnie przyjmującym turystów, gościnnym. I zainteresowanie nią jest ogromne bo ma niezwykłą historię, bogata kulturę i sztukę.

Z myślą o tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o Japonii, wydana została książka pt. "Japońska kaligrafia kreska po kresce”.

W tym kraju kaligrafia zaliczana jest do sztuk pięknych na równi z malarstwem i grafiką. Kaligrafia to także forma medytacji. Precyzyjne i piękne wykonanie znaku potrzebowało czasu do namysłu, wymagało skupienia, przestrzegania ściśle określonych reguł. Ale ta niezwykła sztuka pisania jest fascynująca. Ważne jest w niej wszystko – kolejność, przybory, a nawet właściwa postawa ciała.

Ta książka adresowana jest nie tylko do tych, którzy chcą nauczyć się malowania znaków kanji, lecz także osób zainteresowanych kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni i samym językiem japońskim, jego historią oraz współczesną pisownią i wymową.

Autorzy krok po kroku przedstawiają zasady i techniki pisania znaków, zapoznają z przyborami niezbędnymi do kaligrafii, uczą, jak posługiwać się pędzlem. Książka zawiera również rozbudowane informacje na temat pisma japońskiego kanji, hiragany i katakany oraz historii, pochodzenia i budowy znaków kanji, a także podstaw fonetyki języka japońskiego.

To kapitalny zbiór 166 starannie wykaligrafowanych kanji opracowany specjalnie z myślą o osobach początkujących. Znalazły się w nim znaki najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane w trakcie nauki pisania, kolejność pisania kresek, a także informacje o znaczeniu i wymowie danego kanji. Świetnie, czytelnie opracowana i wydana.


Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna