Recenzje książek

Maciej Węgrzyn, "Zamkowy przewodnik po Polsce”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 czerwca 2010, 16:15

Wydawnictwo RM

Podobno Jules Renard, francuski pisarz miał powiedzieć – "wybudowałem tak piękne zamki, że ich ruiny mi wystarczą”. Tak, dziś nawet ruiny mogą być fascynujące zwłaszcza, jeśli co nieco o nich wiemy. A dowiedzieć się można z kapitalnego i na czasie przewodnika, po najwspanialszych zamkach i ich ruinach w Polsce. To rzecz bardzo przydatna przed wakacyjnymi wędrówkami.

Województwo lubelskie jest niestety skromnie reprezentowane – znajdziemy zdjęcia i historie zamków w Janowcu, Kazimierzu Dolnym, Krupem, Lublinie, Wojciechowie i wzmianki o sześciu innych. Ale przecież nadchodzący czas to pora dalszych wypraw i warto takie zaplanować z tym przewodnikiem. Na pewno niezwykła może być wycieczka do województw, w których takich budowli jest dużo.

Ktoś, kto wybierze się w Małopolskie zwiedzi zamków mnóstwo. Ot, choćby można pojechać do miejscowości Wytrzyszczka, gdzie właśnie odbudowywany jest zamek Tropsztyn. To podobno w nim i w drugim – w Niedzicy, ukryty jest skarb Inków. Może będzie okazja go poszukać? Na terenie województwa małopolskiego jest kilkadziesiąt zabytkowych obiektów – można powiedzieć – jeden koło drugiego. Ten przewodnik podpowie, które koniecznie trzeba zobaczyć.

To bardzo wartościowa ściągawka. Znajdziemy w niej informacje o 380 najważniejszych zamkach polskich. Jest krótka historia każdego z nich, fotografie, ciekawostki. Podróż szlakiem takich zamków – a nie tylko Malborka, Wawelu czy Czorsztyna – taka podróż może być fantastyczną, wakacyjną przygodą.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna