Recenzje książek

Ogrody. Projekty polskich architektów krajobrazu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 czerwca 2009, 16:04

MUZA S.A.

Masz zamiar założyć ogród? Chcesz coś w nim zmienić? Mieszkasz w mieście i masz nie zagospodarowany taras? Sięgnij po tę książkę, a otrzymasz wskazówki i podpowiedź co zrobić w każdej w tych sytuacji.

Najwybitniejsi polscy architekci krajobrazu radzą, jak powinien wyglądać ogród w patio, ogród minimalistyczny albo na dachu, ten pod miastem i w samym jego centrum.

Ogród też nie może sprawiać wrażenia chaotycznej dżungli mimo, że na przykład z założenia jest ogrodem swobodnym czy krajobrazowym. Zakładając go trzeba starannie przemyśleć aranżację, należy wziąć pod uwagę usytuowanie względem stron świata, innych zabudowań, a nawet lokalizacji w centrum miasta czy na wsi.

Coraz częściej ogród jest przedłużeniem wnętrza mieszkalnego i to także trzeba brać pod uwagę. Ten budowany na dachu wymaga specjalnych przygotowań i rozwiązań technicznych - o tym należy wiedzieć, a na pewno warto przeczytać. Osobnym problemem jest woda w ogrodzie - czy jako oczko czy jako sztucznie zbudowany strumień lub tylko poidełko - architekci podpowiedzą, jak to rozwiązać.

Znakomity album-poradnik, bogato ilustrowany, przystępnie napisany i z mnóstwem praktycznych rozwiązań, który przyda się każdemu miłośnikowi pięknych, logicznych aranżacji ogrodowych. W blisko 100 rozdziałach znaleźć będzie można ważne wskazówki o każdym z rodzajów założeń ogrodowych. Warto po tę książkę sięgnąć, nim zacznie się zakładać lub zmieniać swoje zielone miejsce na Ziemi.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna