Recenzje książek

Sara Blaedel, "Tylko jedno życie”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 czerwca 2013, 12:22

Sara Blaedel, "Tylko jedno życie” (Prószyński i S-ka)
Sara Blaedel, \"Tylko jedno życie” (Prószyński i S-ka)

Dziwny jest ten świat. Coraz częściej do pisania kryminałów biorą się kobiety. I z reguły uprawiają ten najbardziej krwawy gatunek. Tak jest też z kryminałami tzw. skandynawskimi w których właśnie płeć słaba prym wiedzie.

Sara Blaedel jest wybitną przedstawicielką kryminałów mrocznych, nasyconych obrazami okrutnymi i scenami brutalnymi. A w życie zawodowe wchodziła jako kelnerka, później graficzna, wreszcie założyła wydawnictwo i parała się dziennikarstwem. Ponieważ relacjonowała m.in. procesy karne, być może to stało się inspiracją do pisania powieści.

W jej pierwszym kryminale "Handlarz śmiercią” pojawiły się dwie bohaterki – Louise i Camilla, które w kolejnych także prowadzą śledztwo.

Pewnego wrześniowego poranka wędkarz znajduje leżące w wodzie zwłoki kobiety. Z całą pewnością została zamordowana gdyż jej ciało obciążono. Okazuje się, że to młoda cudzoziemka. Czy może to być tzw. honorowe zabójstwo? Do rozwiązania tego morderstwa zostaje oddelegowana Louise Rick, asystent kryminalna z Wydziału Zabójstw kopenhaskiej policji. I trafia na sprawę wyjątkowo mroczną, zagmatwaną a nawet niebezpieczną. Louise wraz z przyjaciółką Camille, dziennikarką śledczą wkraczają w świat ludzi wyobcowanych, którym trudno odnaleźć się w innej rzeczywistości, a jednocześnie hołdują swoim obyczajom dla zachodniej cywilizacji barbarzyńskim.

Sara Blaedel zwana też "duńską królową kryminału” sięga po wątki bardzo współczesne i ważne. Umiejętnie stopniuje napięcie i miłośnicy tego rodzaju lektury na pewno nie będą zawiedzeni.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna