Recenzje książek

Staszek Dutka "Cza-cza z Królową"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 września 2013, 13:35

Staszek Dutka "Cza-cza z Królową", Wydawnictwo Siedmioróg
Staszek Dutka \"Cza-cza z Królową\", Wydawnictwo Siedmioróg

To powieściowy debiut autora. Staszek Dutka był felietonistą prasowym, a także pisze teksty do utworów muzycznych i sztuki teatralne. Uczy w warszawskich szkołach.


Napisał powieść, której akcja osadzona jest właśnie w Warszawie. Tam koncentruje się życie celebrytów, tam Media kreują albo spychają w niebyt. Takie jest właśnie tło życiowych perypetii Edwarda Piontka, bibliotekarz, człowieka przeciętnego i bez większych aspiracji. W dodatku ma on krytyczny stosunek do konsumpcyjnego stylu życia, jak również do telewizji i proponowanej przez nią widzom mało refleksyjnej rozrywki.

Jednak życie spłata mu figla. Piontek poznaje Katarzyne, celebrytkę, i z dnia na dzień staje się postacią powszechnie znaną wielbioną. Występuje w programie telewizyjnym. On, podobnie jak Nikodem Dyzma, przez przypadek staje się kimś innym, odgrywa swoją nową rolę i czy uda mu się, czy chce się z niej wyplątać?

Zamieszkał z Katarzyną lecz ta ma pewien sekret. Czy uda się Edwardowi go rozszyfrować? Czy zdobędzie Królową? Dokąd zaprowadzi go popularność?

Tytuł jest dwuznaczny – Królowa to nie tylko Katarzyna, to również metafora popularności.

Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna