Recenzje książek

Steve Parker "Odkrywanie kosmosu"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 sierpnia 2010, 13:12

Wydawnictwo Zielona Sowa

Wynaleziony w 1610 roku teleskop sprawił, że ludzie inaczej zaczęli postrzegać migoczące punkciki na niebie. Stały się większe, bardziej czytelne, a w obserwatorach tamtych czasów budziła się chęć poznania tych ciał niebieskich. Pragnienie to zostało zaspokojone dopiero w XX wieku, kiedy w Kosmos wystrzelony został pierwszy sputnik i pożeglowali tam pierwsi kosmonauci.

Nadal dążymy do tego, żeby poznawać coraz większe obszary Wszechświata bo tam jest nasza przeszłość, nasz prapoczątek. Budowane statki są coraz doskonalsze, mogą przebywać coraz dłużej w przestrzeni. Na potrzeby lotów kosmicznych powstawały nowe techniki, materiały, dokonywano przełomowych odkryć, które później służyły nam, ziemianom w życiu codziennym, medycynie, przemyśle.

Jak zbudowane są statki, jaki jest ich zasięg, jak daleko człowiek może polecieć? Co to jest misja MER, jak funkcjonują międzynarodowe stacje kosmiczne, czy wodowanie jest bezpieczne? O tym wszystkim w bardzo ciekawej książce dla młodych odbiorców, bogato ilustrowanej, napisanej przez autora ponad 200 publikacji.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna