Recenzje książek

Sylwester Latkowski, Piotr Pytlakowski "Biuro tajnych spraw. Kulisy Centralnego Biura Śledczego”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 czerwca 2012, 14:36
Autor: mag

Sylwester Latkowski, Piotr Pytlakowski "Biuro tajnych spraw” (Czarna Owca) <br />
Sylwester Latkowski, Piotr Pytlakowski \"Biuro tajnych spraw” (Czarna Owca)

"Biuro tajnych spraw” konfrontuje świat najbardziej niebezpiecznych polskich przestępców ze światem najlepszych polskich śledczych. Te dwa światy, tak odległe, zazębiają się, przenikają ze sobą, cienka jest miedzy nimi granica i, jak się okazuje, nie tak trudno ją przekroczyć.

Autorzy zaczynają od tego, jak powstawało Centralne Biuro Śledcze i w jaki sposób stawało się ono najbardziej elitarną i wyspecjalizowaną instytucją walczącą ze zorganizowaną przestępczością.

Pokazują, że CBŚ to miejsce błyskotliwych karier, ale równie spektakularnych upadków. Świetnie wyszkolone do walki z mafią, ale będące równocześnie celem tej mafii – i dlatego przejścia na drugą stronę też się zdarzają, a "odwróceni” czasem gubią w wielu rolach, które mają do odegrania.

Latkowski i Pytlakowski nie pozostawiają złudzeń: świat biznesu, polityki i mafii funkcjonują niczym naczynia połączone. Tym, co je łączy są wielkie pieniądze i władza. Walka o władzę toczy się miedzy gangami i jest to krwawa walka, w której giną "niezniszczalni” i zastępują ich nowi. Ale walka o wpływy toczy się także w CBŚ. Ta walka jest równie bezwzględna.

Porwania, brudne pieniądze, wymuszenia i tajemnice, których nikt do tej pory nie rozwikłał – to wszystko znajdziecie w tej książce. Łącznie ze słynną sprawą porwania Krzysztofa Olewnika, czy zabójstwa komendanta Papały, którym autorzy poświęcają sporo miejsca. Swoistym smaczkiem są też sylwetki najsłynniejszych ludzi polskiej mafii: Dziada, Pershinga, Słowika, Masy i wielu innych... Warto przeczytać.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna