Recenzje książek

Tess Gerritsen, "Bez skrupułów”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 marca 2011, 13:44

Tess Gerritsen, "Bez skrupułów”, Wydawnictwo Harlequin Enterprises
Tess Gerritsen, \"Bez skrupułów”, Wydawnictwo Harlequin Enterprises

Ta książka to tzw. "klocek” – wydanie składające się z dwóch powieści –"Z zimną krwią” oraz "Czarna loteria”. Opatrzone zostały wspólnym tytułem "Bez skrupułów”. To kryminały z wątkiem miłosnym, jaki charakterystyczny jest dla tego wydawnictwa.

Pielęgniarka Nina otrzymuje od narzeczonego list, w którym odwołuje on ślub. Zszokowana i nieszczęśliwa czeka w zakrystii kościoła, aż wszyscy goście go opuszczą. Chce uniknąć przykrej konfrontacji i gestów współczucia. Pociesza ją ojciec Sullivan, który ma odwieźć dziewczynę do domu. Gdy obydwoje już wsiadają do auta kościołem wstrząsa potężny wybuch.

Śledztwem zajmuje się detektyw Sam Nawarro, który też sugeruje, że ktoś dziewczynę chciał zabić. Pielęgniarka nie daje temu wiary, ale wkrótce jej samochód zostaje zepchnięty na drodze przez inny i ktoś strzela w jej stronę. W dodatku jej były narzeczony zostaje zamordowany. Oczarowany urodą i wdziękiem Niny detektyw za wszelka cenę chce rozwiązać zagadkę i chronić dziewczynę w której się zakochał.

W powieści "Czarna loteria” wszystko zaczyna się niewinnie i całkiem banalnie, a przybiera tragiczny obrót. Na jednej z sal chirurgicznych zespół przygotowuje się do operacji pielęgniarki Ellen. Usypiała ją anestezjolog Kate Chense. Podczas operacji prowadzący chirurg prosi Kate o lekarstwa na zwiotczenie mięśni u pacjentki. Po podaniu ich u Ellen zatrzymała się akcja serca.

O błąd w sztuce została oskarżona anestezjolog Kate. Rodzice zmarłej pielęgniarki szybko zatrudnili ciętego na lekarzy adwokata Davida Ransoma. Kate czeka mnóstwo kłopotów i trudne dochodzenie. Postanawia sama porozmawiać z Davidem.

Mężczyzna, po pierwszym spotkaniu był zafascynowany jej determinacją, dumą i urodą, chociaż nie wierzył w jej niewinność. Gdy jednak ginie kolejna pielęgniarka Ann Richter, Kate może się znaleźć w śmiertelnym niebezpieczeństwie – przypuszczalnie widziała mordercę. Sprawa przybiera nieoczekiwany obrót…
Czytadło.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna