Recenzje książek

Tess Gerritsen, "Prawo krwi”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 marca 2013, 12:01

Tess Gerritsen, "Prawo krwi” (Wydawnictwo Harlequin)
Tess Gerritsen, \"Prawo krwi” (Wydawnictwo Harlequin)

Tess Gerritsen ma już na swoim koncie powieści mrożące krew w żyłach, a teraz przyszła kolej na następną. To thriller, który z pewnością zainteresuje miłośników gatunku.

Pilot William Maitland ginie podczas wojny w Wietnamie. Mimo, że mija wiele lat, jego śmierć wciąż jest zagadką dla rodziny. Nadal nie ma odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie zgłoszono katastrofy lotniczej w żadnym oficjalnym komunikacie, a Williama uznano za martwego.

Jedna wersja była taka – gdy do generała dowodzącego misją doszła wiadomość o zaginięciu samolotu, ten uznał, że w wietnamskiej dżungli nikt nie przeżyje i uznał pilota za zmarłego. Nie odnaleziono jego ciała, podobno leciał z nim jakiś pasażer o którym nikt nie chce mówić, przypuszczalnie w samolocie był tajemniczy ładunek i nie wiadomo, co z nim się stało.

Po dwóch dekadach od tego wydarzenia córka pilota wyrusza do Azji, żeby wyjaśnić tę wciąż niepokojąca zagadkę.

Młoda kobieta po podjęciu decyzji o prześledzeniu i wyjaśnieniu losów ojca uświadamia sobie, że jej samej zaczyna grozić niebezpieczeństwo i że wracając do sprawy sprzed 20 lat naraża się bardzo wpływowym ludziom. Wszyscy w najlepszym razie utwierdzają ją w tym, że ojciec nie żyje, ale są pewne symptomy mogące sprawiać wrażenie ostrzeżenia czy też nawet pogróżek.

Córka pilota stara się sama poradzić sobie z rozwikłaniem tajemnicy. W pewnym momencie zaoferuje jej pomoc pewien antropolog pracujący na zlecenie armii. Ale czy on rzeczywiście potrafi jej pomóc oraz czy będzie w stanie uchronić ją przed niebezpieczeństwem.

Powieść trzyma w napięciu, nie brak nieoczekiwanych zwrotów akcji i scen mrożących krew w żyłach.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna