Recenzje książek

Thorgal. Młodzieńcze lata. "Trzy siostry Minkelsön” - Surżenko, Yann (recenzja)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 marca 2013, 14:33
Autor: Rafał Panas

Thorgal. Młodzieńcze lata. Tom 1, "Trzy siostry Minkelsön”, Roman Surżenko, Yann Le Pennetier (Egmo
Thorgal. Młodzieńcze lata. Tom 1, \"Trzy siostry Minkelsön”, Roman Surżenko, Yann Le Pennetier (Egmo

Cóż można powiedzieć o kolejnej pobocznej serii przygód ze świata Thorgala? Naturalnie to przede wszystkim przedsięwzięcie komercyjne.

Kiedy w okolicach 30 albumu przygód dzielnego wikinga i "gwiezdnego dziecka” nikt nie miał wątpliwości, że seria przechodzi poważny kryzys, rozpoczęły się poszukiwania pomysłu, jak jeszcze wykorzystać jedną z najlepszych marek w dziejach komiksu. Wydawca poszedł na całość. Teraz mamy na rynku aż trzy spin-offy: "Thorgal. Louve”, "Thorgal. Kriss de Valnor” oraz najnowszą propozycję "Thorgal. Młodzieńcze lata”.

W pierwszym tomie "Trzy siostry Minkelsön” widzimy młodziutkiego barda Thorgala, który żyje w trapionej głodem wikińskiej wiosce. W chłopaku kocha się Aaricia, czyli jego przyszła żona. Za to jej brat nie znosi Thorgala i z chęcią złożyłby go bogom w charakterze przebłagalnej ofiary. Przygoda dla młodego Thorgala zaczyna się, kiedy w pobliże wioski przypływają trzy niezwykłe wieloryby. Dalej jest wszystko, co znamy z opowieści o dorosłym Thorgalu: skandynawskich bogów, którzy "mieszają” w życiu śmiertelników, groźnych przeciwników i niebezpieczną wyprawę.

"Trzy siostry Minkelsön” czyta się i ogląda z pewną przyjemnością, choć brak tu świeżości i emocji znanych z najlepszych albumów przygód Thorgala (np. "Łuczników”). Fanów Thorgala pewnie ucieszą młode wersje bohaterów. A co znajdą dla siebie czytelnicy mniej zakochani w słynnym wikingu? Choćby dobre rysunki Surżenki – Rosjanin z dużym talentem nawiązuje do klasycznych rysunków Grzegorza Rosińskiego.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna