Recenzje wydarzeń

Solo Flamenco na koniec festiwalu Fiesta Alegria (wideo, zdjęcia)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 września 2011, 13:07
Autor: (pab)

Zespół Solo Flamenco na Fiesta Alegria w Lublinie (Paweł Buczkowski)
Zespół Solo Flamenco na Fiesta Alegria w Lublinie (Paweł Buczkowski)

Koncert grupy Solo Flamenco w Warsztatach Kultury zakończył w niedzielę lubelski festiwal kultury iberyjskiej Fiesta Alegria.

Flamenco w czystej postaci, bez udziwnień i łączenia z innymi brzmieniami. Taki właśnie był niedzielny koncert pt. puro flamenco w wykonaniu polsko-hiszpańskiego projektu Solo Flamenco.

Ciemna sala, punktowe oświetlenie na Fernando Guisado Ruiza i jego przejmujący śpiew połączony z charakterystycznym brzmieniem gitary Marty Guisado. Już początek koncertu wbił w siedzenie. A potem, kiedy na scenie na przemian pojawiały się tańczące Dominika Kupniewska i Nadia Mazur było jeszcze lepiej.

Mimo, że artyści stanowili zespół, każdy z nich mógłby z powodzeniem występować indywidualnie. Widać było znakomitą umiejętność wyciągania z flamenco tego co najpiękniejsze – potężnych emocji. I nie trzeba nawet rozumieć słów pieśni, żeby wiedzieć że na scenie dzieje się coś niesamowitego.

A na koniec artyści próbowali jeszcze wciągnąć do zabawy publiczność. Już, już rwałem się na scenę, kiedy ubiegła mnie pewna dziewczyna. I zatańczyła z pewnością i gracją nie odbiegającą od gwiazd wieczoru. Podczas ostatniego bisu tancerki z Solo Flamenco i wspomniana wcześniej pani z publiczności wraz ze swoją koleżanką pokazały jak się tańczy sevillianę. Ole!

Festiwal Fiesta Alegria - koncert Solo Flamenco - ZDJĘCIA


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna