Teatr

(A)pollonia na początek Konfrontacji (zdjęcia z próby)

  Edytuj ten wpis
Autor: (mm) (am)

W programie kilkadziesiąt spektakli, filmów i koncertów. Jubileuszowa 15 edycja festiwalu rozpoczyna się dziś i potrwa tydzień.

W weekend jedno z najważniejszych przedstawień ostatnich sezonów w Polsce. Spektakl Roku 2008, "(A)pollonię” Krzysztofa Warlikowskiego, zobaczymy w nowej teatralnej przestrzeni naszego miasta - hali MTL.

Warlikowski sięgnął po teksty Ajschylosa, Eurypidesa, Hanny Krall i Coetzeego. Jego adaptacja jest niesamowitą wędrówką przez wielką rzeźnie, jaką są losy ludzkości. W tej śmiertelnej defiladzie biorą udział nie tylko ludzie, ale także bogowie.

Ifigenia, Alkestis, Apolonia to trzy ofiary z ludzkiego życia, ofiary losu, przeznaczenia, wojen, ofiary przymusowe i dobrowolne. Warlikowski odkrywa, co tak naprawdę zdarzyło się, kiedy Ifigenia, Alkestis i Apolonia, która ratowała życie Żydów w czasie II wojny, powiedziały swoje ciche tak, gotowe na poświęcenie życia.

Na scenie zobaczymy m.in. Magdalenę Cielecką, Ewę Dałkowską, Magdalenę Popławską, Andrzej Chyrę, , Jacka Poniedziałka, Macieja Stuhra oraz Renate Jett, austriacka aktorka i śpiewaczka.Konfrontacje Teatralne 2010 - pełny program
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna