Teatr

„Andropauza, czyli Męska Rzecz” w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lutego 2011, 11:13

Bohaterowie spektaklu spędzają czas na długich rozmowach o kobietach<br />
 ( FOT. MATERIAŁY ORGANIZATORÓW
Bohaterowie spektaklu spędzają czas na długich rozmowach o kobietach
( FOT. MATERIAŁY ORGANIZATORÓW

Typowe polskie sanatorium, panowie w średnim wieku i wspomnienia. Do tego dowcipne dialogi i znane melodie. Spektakl będzie można obejrzeć w czwartek (3.03) w Lublinie, a dzień później w Białej Podlaskiej.

„Andropauza, czyli Męska Rzecz” to odpowiedź na spektakl „Klimakterium” Elżbiety Jodłowskiej. Historia stworzona przez aktora i piosenkarza, Jana Jakuba Należytego, w ciekawy sposób prezentuje kłopoty każdego mężczyzny. Upływający czas, zmieniające się ciało to znak nadchodzącej wielkimi krokami andropauzy. Stanu, którego panicznie boi się kilku facetów przebywających w sanatorium.

Bohaterowie widowiska są przerażeni tym, co się z nimi dzieje, bo tego nie rozumieją. Ich problemy stają się tematem całego spektaklu. Kuracjusze spędzają tu czas na długich rozmowach o kobietach.

Wspominają swoje miłosne podboje, dowcipkują i chwalą swoje poczynania. Pośród śmiechu pojawia się także kilka bolesnych chwil, gdy bohaterowie uświadamiają sobie, że to, co przeżyli już nie powróci.

Spektakle: w czwartek w Lublinie (godzina 18, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego) oraz w piątek w Białej Podlaskiej (Aula AWF, godzina 19). W komedii występują: Jacek Kawalec, Marek Siudym, Andrzej Beja-Zaborowski, Michał Pietrzak, Maciej Damięcki, Dariusz Gnatowski, Piotr Skarga, Ryszrad Kotys.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna