Teatr

Biały Dmuchawiec - kontrowersyjny spektakl w Teatrze Osterwy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 grudnia 2010, 11:18
Autor: (SZ)

Kto jeszcze nie widział, może w sobotę lub niedzielę (18-19 grudnia) o godz. 19 wybrać się do Teatru Osterwy na jeden z najbardziej kontrowersyjnych spektakli w Polsce.

–Polskie miasteczko Twin Peaks (pamiętamy dzieło Davida Lyncha) – mogłoby się nazywać Biały Dmuchawiec. (…) Osią sztuki, określanej jako Góralska Masakra, przechodzącej momentami w czarną komedię, jest prywatne śledztwo prowadzone przez dwójkę młodych ludzi w sprawie brutalnego mordu z małżeńskim trójkątem w tle. Błyskotliwy dialog, soczysty jak u Masłowskiej język, przekazują gorzką refleksję nad wynaturzeniami polskiej obyczajowości, moralnym upadkiem i przenikaniem zła we wszystkie sfery życia. Sztuka przerażająca, zabawna i zastanawiająca zarazem – piszą realizatorzy spektaklu.

Sztuka jest mocna. Kiedy w Teatrze Osterwy po raz pierwszy wywieszono plakaty do spektaklu, do Krzysztofa Babickiego zaczęły napływać maile z poleceniem, żeby natychmiast zdjąć plakaty, bo jest na nich goły mężczyzna i krzyż.

Przestawienie jest kontrowersyjne i bardzo klimatyczne. Po mistrzowsku pokazuje podskórne życie małego, góralskiego miasteczka. Kto lubi teatr Tadeusza Kantora, też znajdzie coś dla siebie.

Zobaczcie koniecznie.

W innych teatrach

W niedzielę 19 grudnia o godz. 12 w Teatrze Andersena: Jaś i Małgosia
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna