Teatr

Czyżykiewicz, Satanowski, Tkacz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 listopada 2013, 19:11

Krystyna Tkacz
Krystyna Tkacz

W niedzielę, 24 listopada, o 19 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie możecie zobaczyć premierę spektaklu „Widzę i opisuję” w reżyserii wybitnego kompozytora i reżysera Jerzego Satanowskiego.

Na scenie trójka aktorów warszawskich: Krystyna Tkacz, Mirosław Czyżykiewicz i Magdalena Piotrkowska oraz artyści lubelscy: Przemysław Buksiński i Agata Klimczak, wschodząca gwiazda polskiej piosenki aktorskiej. – Zobaczcie, co potrafi Agata. W Lublinie uczyła się śpiewu i fortepianu, w Krakowie skończyła aktorstwo w tamtejszej PWST. Występowała w finale Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, śpiewała Niemena – mówi Irena Michałkiewicz, szefowa Lubelskiego Salonu Artystycznego.


Nazwiska zobowiązują. KRYSTYNA TKACZ, szerzej znana z ról w serialach „Alternatywy 4” i „Plebania” to przede wszystkim laureatka Przeglądów Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i jedna z najlepszych specjalistek w tej dziedzinie. Mirosław Czyżykiewicz, pieśniarz, bard, poeta i gitarzysta nagrał ostatnio świetną płytę „Ma Chérie” z muzyką do tekstów Norwida, Szekspira, Broniewskiego, Różewicza czy Herberta.

Te dwie osobowości na scenie, to gwarancja silnych doznań. Aktorom będzie towarzyszył zespół muzyczny pod kierunkiem Bartłomieja Abramowicza w składzie: Wiesław Wysoki – saksofon, Bartłomiej Abramowicz – fortepian, Bartłomiej Węgliński – gitara, Albert Wiatrzyk – gitara basowa, Tomasz „Fazi” Gąsior – perkusjonalia. Bilety na premierowy spektakl kosztują 40 i 30 zł, tel.: 81 466 61 08. Następny spektakl dopiero w styczniu.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna